آدرس اصفهان بلوار ارغوانيه خيابان سروستان پلاك ٣٩ مجتمع سيماي شهر

8 صبح تا ساعت 17

شنبه تا پنجشنبه

نشانی شرکت

ایران - اصفهان

دستگاه فلت بد

دستگاه فلت بد

دستگاه فلت بد امروزه به سرعت در حال پیشرفت و رونق هرچه بیشتر می باشد و توانسته است جای خود را صنعت تبلیغات و چاپ به خوبی باز کند. در صنعت چاپ دستگاه فلت بد از محدودیت بسیار کمی برخوردار است. توانایی چاپ با کیفیت بر روی انواع سطوح از ویژگی های خوب این دستگاه خواهد بود .

دستگاه فلت بد (Flatbed printing machine)  یک نوع از انواع دستگاه های چاپ دیجیتال به شمار میرود که برای چاپ بر روی انواع سطوح صاف ، یکنواخت و غیرقابل انعطاف مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه چاپ فلت بد دارای انواع مختلفی می باشد و هر کدام از یک شیوه خاص برای چاپ استفاده خواهند کرد ، اما در همه آنها سطح کافی برای حرکت بر روی سطح انتخاب شده تعریف شده اند و برای چاپ بر روی آن سطح از شیوه جوهرافشانی استفاده می‌کند. به‌عنوان‌ مثال ، دستگاه چاپ فلت بد UV برای خشک کردن جوهر از اشعه ماوراءبنفش استفاده می‌کند و جوهر آن بلافاصله خشک می‌شود.

دستگاه فلت بد یک انتخاب بسیار عالی برای چاپ بر روی انواع سرامیک و شیشه محسوب می‌شود و جایگزین مناسبی برای شیوه‌های قدیمی است.

اگرچه در سایر دستگاه‌ها دیدن حرکت هد دستگاه کار مشکلی است، اما در دستگاه چاپ فلت بد ، قطعه مورد نظر بر روی یک سطح مشخص و پهن قرار می‌گیرد و هد دستگاه به کمک دو محور بر روی آن قرار می‌گیرد. زمانی که الگوی مورد نظر به دستگاه داده می‌شود ، هد دستگاه چاپ بد در راستای دو محور x و y حرکت خواهد کرد و الگوی مورد نظر را طراحی میکند .

این دستگاه قابلیت چاپ بر روی مواد مختلفی همچون سرامیک ، سنگ ، فلز ، آلومینیوم ، کاشی ، آکریلیک، تخته چوبی و نئوپان ، چرم و پلکسی گلاس را دارد.

با ورود دستگاه چاپ فلت بد به صنعت چاپ ، می‌توان با قدرت این مورد را ذکر کرد که عملکردی همانند دستگاه چاپ بنر دارد ، اما تفاوت آنها به ضخامت و انعطاف قطعه چاپ است . دستگاه چاپ فلت بد بر روی سطوحی که از ضخامت بیشتر و انعطاف کمتر چاپ می‌کند که از توانایی دستگاه چاپ بنر خارج است. میز بزرگ و عریض دستگاه باعث خواهد شد که به حرکت درآوردن نمونه برای آن بسیار ساده و راحت باشد و فشار خاصی به نمونه وارد نشود.

شرکت سیمای شهر با داشتن طیف وسیعی از این نمونه دستگاهها از جمله دستگاه فلت بد یووی و دستگاه یووی رول به رول و هیبریدی توانسته است تجربیات چندین ساله خود را با مشتریان خود به اشتراک بذارد .

دستگاه فلت بد

دریافت لیست قیمت دستگاهها و ماشین آلات

دلایل استفاده از دستگاه فلت بد در حوزه‌های مختلف

وقتی که از دور به یک دستگاه فلت بد نگاه کنیم، یک دستگاه هوشمند و خودکار را می‌بینیم که برای چاپ بر روی سطوح صاف، پهن و انعطاف ناپذیر طراحی شده است. چاپ بر روی سطوح صاف با مشکلات عدیده‌ای همراه است که سایر دستگاه‌های چاپ نمی‌توانند چنین فرآیندی را به شکل مناسب انجام دهند. از طرف دیگر، مسئله حکاکی و منبت کاری بر روی این سطوح نیز منتفی است و حتی نمی‌توان تصور کرد که بر روی موادی مانند سرامیک‌ها و سنگ‌ها، حکاکی انجام داد. بنابراین، تنها راه کاری که پیشنهاد می‌شود این است که از دستگاه فلت بد استفاده شود.

  • اما چه دلیلی برای استفاده از دستگاه فلت بد وجود دارد؟
  •  این دستگاه چه مزیتی نسبت به سایر دستگاه ها دارد؟
  •  آیا کیفیت چاپ آن با اهداف نمونه کارها همخوانی دارد؟
  • آیا از لحاظ اقتصادی برای کارفرما مقرون به صرفه است؟

در این مطلب سعی می ‌کنیم که به این سؤالات به شکل‌های مختلفی پاسخ دهیم.

توانایی بالای دستگاه فلت بد در چاپ سطوح بزرگ

اولین و اصلی‌ترین قابلیت دستگاه فلت بد که حتی می‌توان ادعا کرد که این دستگاه‌ها برای این منظور طراحی شده‌اند، توانایی آنها برای چاپ بر روی سطوح بزرگ و پهن است. شاید این سؤال پیش بیاید که بنرهای پهن با وسعت زیاد نیز داریم، چه نیازی به استفاده از این دستگاه است؟ بله! حتی در قسمت فروشگاه ما نیز می‌توانید انواع مختلفی از دستگاه‌های چاپ بنر با عرض متفاوت پیدا کنید، اما زمانی که مسئله چاپ بر روی سطوح انعطاف ناپذیر و پهن پیش می‌آید، عمل دستگاه‌های چاپ بنر از جریان کار خارج می‌شوند و باید یک دستگاه به جای آنها این کار را انجام دهد که بهترین انتخاب همان دستگاه فلت بد است. دستگاه‌های فلت بد، یک میز بزرگ و پهن را دارند که می‌توانند نمونه کار را حفظ کرده و نازل دستگاه به صورت حرکت دو بعدی، الگوهای مختلف را بر سطح آنها چاپ کند.

دستگاه فلت بد

قابلیت چاپ ماندگار بر روی سطوح سخت و غیرقابل انعطاف

این که بخواهیم دستگاه فلت بد را فقط به سطوح سخت و غیرقابل انعطاف اختصاص دهیم، نوعی ظلم به این دستگاه‌هاست؛ زیرا می‌تواند بر روی موادی مانند چرم و حتی لاستیک‌های منعطف نیز چاپ انجام دهند. اما نکته جالب در مورد این دستگاه‌ها این است که از یک تکنولوژی خاص و منحصر به فرد تحت عنوان تکنولوژی لامپ یووی بهره می‌برند که آنها را برای چاپ‌های ماندگار و مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف مناسب می‌کند. اگر وسایلی که در محیط داخلی ساختمان به کار می‌روند را فاکتور بگیریم، سنگ‌های تزیینی، سرامیک‌های اسلب و سایز بزرگ، بنرهای چرمی بزرگ و سایر محصولاتی که در هوای بیرون به کار می‌روند، نیاز دارند که در برابر نور خورشید و شرایط محیطی مقاوم باشند. این لامپ یووی به دستگاه های چاپ فلت بد این امکان را می‌دهد که محصولات آنها برای استفاده در محیط بیرون مناسب باشد.

چاپ باکیفیت بر روی مواد مختلف

اگر با دستگاه فلت بد آشنا باشید، احتمالاً این موضوع را مطرح کنید که نازل آنها تنها در دو بعد حرکت می‌کند و نمی‌تواند تنوع بالایی در چاپ از خود نشان دهد. این موضوع را ما هم اطلاع داریم و حتی به عنوان یکی از ایرادات این دستگاه‌ها شناخته می‌شود؛ اما نباید این نکته را فراموش کنیم که این دستگاه‌ها برای چه اهدافی به کار برده می‌شوند. باید بپذیریم که در حوزه چاپ، مسئله‌ی ایجاد و الگوهای سه بعدی مطرح نیست و بیشتر بحث کیفیت چاپ مهم است. با توجه به هدهای استفاده شده در این دستگاه‌ها می‌توان ادعا کرد که آنها را به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین دستگاههای چاپ معرفی کرد. تراکم پیکسلی بالا و زمان کافی برای قرار دادن طیف‌های رنگی مختلف بر روی نمونه کار، باعث شده است که دستگاه فلت بد یکی از بهترین کیفیت چاپ‌ها را از خود نشان دهد.

پشتیبانی از رنگ‌های مختلف

یکی دیگر از مواردی که به طور مستقیم با کیفیت چاپ این دستگاه‌ها در ارتباط است، این است که از رنگ‌های مختلف با طیف‌های رنگی متنوع پشتیبانی می‌کند. بزرگ‌ترین مزیتی که برای بحث کیفیت دستگاه فلت بد مطرح می‌شود این است که قابلیت چاپ رنگ سفید را دارد. این دستگاه‌ها علاوه بر اینکه قابلیت چاپ تمام رنگی و پشتیبانی از رنگ‌های اصلی و فرعی را دارد، قابلیت چاپ رنگ سفید بر روی سطوح مختلف را نیز فراهم می‌کند و همین موضوع به آنها کمک می‌کند که در ارائه کیفیت چاپ‌های مختلف، پیشگام باشد. معمولاً کسانی که بر مبنای اصول روانشناسی رنگ ها اقدام به تبلیغات می‌کنند، به این موضوع اهمیت ویژه‌ای می‌دهند و دستگاه های چاپ فلت بد به عنوان یک گزینه بسیار مهم برای آنها مطرح است.

مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی

زمانی که در مورد یک دستگاه چاپ، مسئله اقتصادی بودن مطرح می‌شود منظور این است که سرعت بالایی در چاپ داشته باشد و بتواند امکان استفاده سریع از نمونه کار را فراهم کند. دستگاه فلت بد چاپ‌های دو بعدی را با سرعت بالا و با کیفیت استاندارد انجام می‌دهد و از دردسر مربوط به الگوهای سه بعدی راحت است. از طرف دیگر، وجود لامپ یووی به این دستگاه کمک می‌کند که عملیات خشک شدن جوهر را با سرعت بالایی انجام دهند و بدین طریق می‌توان بلافاصله از محصولات به دست آمده از آن استفاده کرد. بنابراین می‌توان دستگاه‌های چاپ فلت بد را به عنوان دستگاه‌های اقتصادی و مقرون به صرفه معرفی کرد.

دستگاه فلت بد

دریافت لیست قیمت دستگاهها و ماشین آلات

Top